Tagi

, , , , , , ,

Audiobook o żołnierzach… ale nie tylko.
Od czego zacząć? No dobrze…. Wiedźmin czytający powieść o II wojnie światowej. Brzmi intrygująco, prawda?

www-1939_audiobookmaniaocena: 8/10

autor: Marcin Ciszewski

lektor: Krzysztof Banaszyk

wydawnictwo: Ender Sławomir Brudny

czas trwania: 11:40 min

 

Tak oto Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy z pierwszych lat XXI wieku, który przenosi się w jakiś sposób w czasy Kampanii Wrześniowej II Wojny Światowej.

Otóż aktor wcielający się w rolę Geralta z Rivii w sadze o białowłosym wiedźminie realizuje krzysztof_banaszyk_audiobookmaniasię całkiem udanie przy sensacyjno-fantastycznej opowieści o losach współczesnego oddziału Polskiego Wojska przeniesionego za pomocą nowoczesnego sprzętu w przeszłość na arenę, gdzie rozgrywają się wydarzenia Kampanii Wrześniowej II Wojny Światowej.

Wraz z Polską jednostką w manewrach uczestniczył mały oddział Amerykański w ramach współdziałania partnerów NATO ze swym tajemniczym sprzętem – MDSem.

Naprawdę z wielkim entuzjazmem przymierzałem się do tej pozycji od wielu miesięcy. W końcu nabyłem tę audioksiążkę. I… nie zawiodłem się. Mogę się czepiać szczegółów, opisów walk. Ale co tam. Klimat jest niezły, akcja się toczy jednopoziomowo – brak wielu wątków. Jest ktoś zły, cyniczny i egoistyczny. Jest też bohater dobry, a w zasadzie kilka głównych postaci. Jest urządzenie tajemnicze – MDS, które spowodowało całą tę zawieruchę. Ale jak się można było spodziewać zawsze jest ukryte drugie dno. Skrywany przez autora tajemny powód całej fabuły książki. Nie inaczej jest i tutaj. Czy cyniczny i banalny? – sam oceń słuchaczu.

Przy wojskowym nazewnictwie sprzętu i działań i żołnierzy nie brakuje intrygi, wątku miłosnego, zdrady, elementu zaskoczenia i pokrzepiającego serce ożywienia historycznych postaci naszej Ojczyzny. Mamy tu Wołyńską Brygadę Kawalerii , Sztab dowodzenia Wojska Polskiego, Armię Łódź, 16 Brygadę Pancerną Wermachtu itp. Potyczki Hitlerowców z jednostkami specjalnymi z 2007r. na lądzie i w powietrzu.

Słuchałem z radością i zaintrygowaniem… do czasu. Pod koniec liczyłem na wielkie BUM i happy end. Cóż…. pozostawiam ocenę słuchaczowi.

Mimo wszystko lektor pierwsza klasa a fabuła intrygująca.

 

Polecam i pozdrawiam,

audiobookowy mol.

 

PS. Na Audiotece też same pozytywne opinie.

PS. 2. Zaciekawiony i zaintrygowany słuchacz napewno odnadzie w necie kolejne wojenne pozycje Pana Marcina z cyklu www.

Reklamy