Tagi

, , , , , , ,

Przyznam, że o tej pozycji nie wiedziałem kompletnie nic odpalając go na odtwarzaczu. Żadnej recenzji, żadnej opinii. Nawet nazwiska autora czy lektora nie znałem. Była to istna randka w ciemno.

Telefon od aniola-audio-audiobookmania

 

ocena: 8/10

autor: Guillaume Musso

lektor: Krzysztof Gosztyła

wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk

czas trwania: 11:08min

Pierwsze co się rzuca w oczy to motto przed każdym rozdziałem – przed każdym plikiem niemalże. Mądrości znanych osób (Carlos Ruiz Zafon) i cytaty z różnych książek (Mały Książę). Lubiłem te momenty audiobooka, gdyż zawsze usłyszałem coś wartego zatrzymania się na chwilę.

Coś o lektorze? Myślałem że mistrz Gosztyła nadaje się tylko do mega poważnych pozycji. A tu proszę, kryminał obyczajowo-sensacyjny, lekko komediujący w wykonaniu Pana Krzysztofa. Palce lizać.

Fabuła zaskakuje od samego początku i proszę m uwierzyć: to nie jest slogan. Bo nie wiedząc nic o tej audio-książce po pierwszych rozdziałach myślałem, że mam do czynienia z romansidłem obyczajowym.

On, ona na lotnisku – przypadkowe spotkanie i przypadkowa zamiana telefonów komórkowych… ależ to banalne. No cóż. Jednak zaraz potem okazuje się, że ten audiobook ma więcej z „Millenium” niż z „Nigdy w życiu”.

Gdy już przełożyłem tę pozycję do innej „szuflady”, nagle następuje zwrot i okazuje się, że fabułę ułożyła Agatha Christie. Po kilku rozdziałach następuje BANG i znów zwrot w akcji.

Ścigany nie jest już ściganym lub ścigającym.

Ukrytych wątków, które wydostają się na światło dzienne jest cała masa i pod koniec książki obstawiasz w ciemno, że zakończenie będzie inne niż sądziłeś 2 rozdziały wcześniej. Tak oto przy 90 rozdziałach łatwo wyliczyć ile następuje zwrotów akcji.

Zdecydowanie ta pozycja to bardzo duże zaskoczenie i świetna zabawa. Superancki czas z mistrzem Gosztyłą.

Czasem dobrze jest wybrać się na randkę w ciemno.

Polecam,

audiobookowy mol

 

Ps. A okładka pasuje do tego audiobooka jak świni siodło. Przepraszam za prostackie porównanie, ale po wysłuchaniu tej audio-książki sami się przekonacie.

Reklamy