Tagi

, , , , , ,

Czy śmierć to kwestia umowna? Czy Romeo i Julia mieli swój pierwowzór w rzeczywistości? Okazuje się, że odpowiedzi na te pytania nie padają wprost, jednak Głos Agaty Kuleszy wprowadza w scenerię dwóch światów tak realnie i namacalnie, że żyjesz przez wiele dni tym co się dzieje w tej mówionej książce.

ocena: 9/10

autor: Anne Fortier

lektor: Agata Kulesza

wydawnictwo: Świat książki

czas trwania: 17h 30 min

Mimo, że tomiszcze to ogromne, bo aż ponad 17 godzin słuchania. To jednak tylko wstęp przynudza i to tylko troszkę. Mam też swoje małe zastrzeżenia do specyficznego zakończenia. Cała pozostała zawartość to przeplatające się dzieje poszukujących swego miejsca na ziemi ludzi. On i ona … to sztandarowy model do budowania powieści o miłości, nadziei i walce o szczęście.

Przeplatające się wątki XV wiecznych młodych kochanków i współczesnych młodych singli to jak nic przepis na intrygę z górnej półki.

Czy Romeo i Julia to tylko fikcja, czy może historia prawdziwa, na której spoczywa klątwa działająca do dziś? Dlaczego doszło do tylu nieszczęśliwych zbiegów okoliczności? Czy trzecio planowe postacie na pewno nie mają takiego wpływu na bieg akcji?

Wiele pytań rodzi się w trakcie słuchania tego audiobooka a wątki i skromne bo odkrywane powoli historie są jak puzzle, które dają obietnicę wspaniałego ułożonego w całość pejzażu

Aach, ten audiobook nadaje się do kilkukrotnego wysłuchania. Na pewno z tego skorzystam.

Głos pani Agaty jest jak balsam na zmęczone zmysły. Zamykam oczy, prasuję i zmywam nie spiesząc się. Na zielonym świetle nie ruszam jak Kubica. Mam czas, niech książka brzmi. Płynna akcja (choć czasem infantylna i do przewidzenia – ale tylko czasem) nadaje się do słuchania tylko z największą uwagą, bo tyle się dzieje, że można bez trudu pogubić ważne elementy układanki, która dopiero na końcu odkryje całość misternie odnajdywanych i układanych puzzli! Na końcu, gdy odkrywamy już poukładane elementy – naszym oczom ukazuje się nagroda – pejzaż z utkanych przepięknych historii.

Polecam całym sobą i resztką niesparaliżowanych książką emocji.

Audiobookowy mol.

P.S. Podobno książka ta już wydana została w 27 krajach a wytwórnia Universal kupiła prawa do nakręcenie filmu – więc nie tylko mi się podobało.

Reklamy